Школа без цькувань

ПІЛОТУВАННЯ ПРОГРАМИ

 Ласкаво просимо на сайт пілотної антибулінгової програми "Школа без цькувань"!

Принципи нашої програми


 

Анонімний чат-бот для спілкування про булінг

 

Про авторку програми

Настя Мельниченко — голова ГО "Студена",  координаторка онлайн-курсу для освітян "Недискримінаційний підхід у навчанні", авторка курсу "Школа без цькування. Вчителям" та "Школа без цькування. Батькам", стипендіатка Фулбрайта (тема дослідження - булінг дітей із емоційно-поведінковими розладами) та гостьова дослідниця Прінстонського університету (тема дослідження - вплив війни та російської пропаганди на булінг в українських закладах освіти).

  

  Вступне слово

Дуже часто у своїх підходах до протидії булінгу ми користуємося дещо застарілими поглядами на те, як саме треба діяти. Першим порухом, найбільш очевидним для всіх, є покарати нападника (булера).
Така реакція зрозуміла: лише відносно нещодавно про булінг почали говорити як про комплексне, системне явище, на яке впливає низка чинників, а не лише особистість агресора чи мішені булінгу.

Пропонована на цьому ресурсі система втручання передбачає кардинально інший, ніж ми звикли, погляд на роботу з булінгом. Цей погляд є науково обгрунтованим та таким, який спирається на випробувані раніше підходи – підходи, які зарекомендували себе як дієві.

Щоб працювати за цим підходом, важливо усвідомити дві важливі речі:
1. Булінг це, скоріш за все, не те, що ми про нього знаємо.
2. Найпершим кроком до подолання булінгу буде взяти на себе відповідальність за булінг.



Ознайомлення із загальною рамкою програми

школа без цькувань_про програму

Зовнішні ресурси