Опитувальник на визначення рівня булінгу
Опитувальник на визначення рівня булінгу
Цей опитувальник розроблено для виміру базової лінії та подальших змін із ситуацією з булінгом в школі після впровадження антибулінгових заходів. Він показує, яким є індекс булінгу в школі та в кожному окремому класі; чи є в класі потенційні мішені булінгу; над якими "слабкими місцями" школі слід попрацювати.
Ми даємо посилання на сам опитувальник. На розшифровку опитувальника, а також на таблицю автоматичного обрахунку результатів.
Онлайн-опитувальник "визначення поширеності булінгу"
УВАГА!! Цей опитувальник не є діагностичним інструментом та використовується з метою моніторингу стан справ з булінгом у школі. Ви можете проводити це опитування з певною періодичністю для розуміння того, куди рухається заклад освіти - у ситуацію покращення чи погіршення.
Якщо з часом індекс булінгу знижується - ви на правильному шляху. Якщо підвищується - на жаль, потрібні зміни в підходах.
Як користуватися файлом
Відкрийте опитувальник за посиланням. Скопіюйте його собі в хмару (Google Drive). Поширте між учнями для проходження.
Якщо ви хочете проводити опитувальник на папері, то файл для роздруку можна скачати тут.
Автоматизований обрахунок результатів
Відкрийте таблицю за посиланням. Скопіюйте її собі в хмару (Google Drive).
У зведених результатах гугл-форми, яку заповнювали діти, відкрийте опцію Привʼязати до таблиці (Link to sheets) у вкладці Відповіді (Responses).
Скопіюйте всю інформацію.
4. Вставте її у вкладку "Insertdata" таблиці для обрахунку, не перекриваючи та не видаляючи шапку вкладки (перший рядок). Тобто всі дані вставляєте з другого рядка.
5. Перемкніться на вкладку school. Це - зведені відповіді за питаннями-ключами. Вони підказують, на що варто звернути увагу. Наприклад, якщо ви бачите, що мало дітей мають вчителів, яким можуть довіритися - варто працювати над підвищенням рівня довіри та покращенням стосунків учитель-учень. Місця вчинення булінгу — ті фізичні місця школи, на які варто звернути увагу: встановити відеоспостереження чи поставити чергових.
6. Вкладка "classes" показує, у яких класах найкраща та найгірша ситуація з булінгом. Класи, які підсвічені червоним - в зоні ризику. Чим червоніше та вище індекс булінгу - тим вища ймовірність ситуації булінгу в класі. Класи, які підсвічені зеленим - сигналізують про здорову атмосферу.
7. Вкладка "people" показує обраховані всі відповіді учнів, що брали участь в опитуванні. Ви можете відфільтрувати відповіді за класом, і ті діти, які "підсвічені" яскраво-червоним, з високою ймовірністю є долученими до булінгу.
8. Колонка індексу булінгу у вкладці people - AX. На шапці у колонці AX показано середній індекс булінгу по школі.